YaşamYaşam maliyetleri

Amerika’da Yaşamanın Zorlukları Nelerdir?

Hızı :

Amerika’da yaşamanın zorlukları ve avantajları göz önünde bulundurarak Amerika’da yaşamaya karar verebilirsiniz. Amerika’da yaşam şartlarına, avantajlarına ve dezavantajlarına hep birlikte bakalım. Yüksek yaşam standartları isteyenler bu şartları yakalayabileceklerinden emin olabilirler. Amerika’da hayatın diğer ülkelerden daha ucuz olduğu söylenebilir. Amerika yaşamak için çok cazip bir yerdir bu sebeple orada oturma izni almak çok zordur.

Dil Ve Kültür Farkları Zorluk Çıkarabilir

Amerika’da yaşamaya karar verdiyseniz ve İngilizce bilmiyorsanız bu sizi çok zorlayacaktır. Eğer biraz olsun dil bilmiyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayamazsınız. Kültür farkı da sizi zorlayacak bir etkendir. Yaşam koşulları ve eğitim sistemi alıştığımızdan farklıdır bunlara alışmanız biraz zaman alacaktır. Dil ve kültür farklarına uyum sağlayabilmeniz için Amerika’da arkadaş çevresi edinmeniz yararlı olacaktır sonuç olarak tanıştığınız insanlar dilinizin gelişmesinde etkili olacağı kadar Amerika’da hayatlarının nasıl olduğunu, kültürel faaliyetlerini ve günlük yaşamlarını nasıl sürdürdüklerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Amerika’da Yaşamanın Zorlukları Arasında Sağlık Hizmeti De Var!

Amerika’da yaşamanın zorluklarına sağlık hizmeti de dahildir çünkü Amerika sosyal bir devlet olmadığı sebebiyle ücretsiz sağlık hizmeti alamazsınız. Bu sebeple sağlık sigortası yaptırmanız gereklidir fakat sağlık sigortaları ucuz değildir. Devamlı hizmet almanız gereken sağlık problemleriniz varsa bunu göz önünde bulundurmalısınız.

İklim Farkları

Amerika’nın iklim şartları Türkiye’den farklıdır bu sebeple alışmak konusunda zorluk çekebilirsiniz. Kış aylarında sıcaklık -30 derecelere kadar düşebiliyor ve kışları sert soğuklarla geçebiliyor. Amerika kara iklimine sahip olduğu için gün içerisinde sıcaklık büyük değişkenlik gösteriyor. Gündüz ve gece arasında büyük derece farkları vardır. Kış ayları çok soğuk geçtiği gibi yaz aylarında da çok fazla sıcak olabilmektedir.

Amerika’da Yaşamanın Zorluklarından Biri De İş Bulmak!

Amerika’da yaşamaya karar verdiyseniz yaşamınızı sürdürebilmeniz için iş bulmanız gerekir. Eğer Green Card ile geliyorsanız iş bulma imkânınız daha yüksektir. Öğrenci olarak gidiyorsanız F1 vizesi ile gitmiş oluyorsunuz ve çalışma izniniz bulunmuyor. Yaz aylarında okuduğunuz bölüm ile ilgili staj yapabilme imkânınız olabiliyor. Staj yapmak istediğiniz alan okuduğunuz bölüm ile ilgili olmadığı takdirde almanız gereken özel izin verilmiyor. Türkiye iyi bir kariyeriniz ve mesleğiniz varsa vasıflı eleman olarak gelebiliyorsunuz. Amerika’da geleceğiniz şirket size sponsor olup H1B vizesini almanızı sağlayabiliyor. Şirket sponsor olmadığı takdirde vizeyi almanız mümkün değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu