Amerika’ya GiderkenGreen Card

Green Card Başvuru Nasıl Yapılır?

Green Card onay numarası nasıl alınır?

Hızı :

Green Card başvuru sürecinde sizden istenen başvuru formunu sizin hazırlamanızı ve göndermenizi öneririz, ancak girişi sizin için bir başka birisi de doldurabilir. Size ait başvuruyu avukat, arkadaş, akraba veya bir başkası girebilir. Ama sadece tek bir kayıt yapar. Katılımcı olarak, girişteki bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasını sağlamaktan elbette ki siz sorumlusunuz; doğru olmayan veya tamamlanmayan girişler diskalifiye edilir. Katılımcılar, dvprogram.state.gov adresindeki Katılımcı Durum Kontrolü’nü kullanarak girişlerinin durumunu bağımsız olarak kontrol edebilmeleri için onay numaralarını saklamalıdır. Katılımcılar, E-DV gönderiminde kullanılan e-posta hesabına erişimi sürdürmelidir.

E-DV formunu online site üzerinden doldurmalısınız. Bir word dosyasında size sorulan soruları toplasanız bile gün sonunda başvuru için hazırlanan forma bu bilgileri girmeniz gerekmektedir. Çünkü green card başvuru formu bir web formudur. Bilgileri doldurmanız ve çevrimiçiyken bilgileri göndermeniz gerekmektedir.

Green Card başvuru formunu bölüm bölüm doldurabilir miyim?

Başvuru formu tek bir seferde doldurulacak şekilde tasarlanmıştır. Zaten yorun bir başvuru talebi olduğundan sayfalar oldukça geç açılmaktadır.  Forma giriş yapmak istediğiniz

Green Card haricinde başka bir yere göçmen vizesi kaydınız var ise yine de DV programına başvurabilirsiniz.    Formu doldurmak için sayfaya girdiğini andan itibaren E-DV web sitesi üzerinden girişinizi tamamlamak ve göndermek için 60 dakikanız olacak. 60 dakikalık limiti aşarsanız ve tam girişinizi elektronik olarak göndermediyseniz, sistem daha önce girilmiş tüm bilgileri siler. Sistem kısmi girişleri siler, böylece yanlışlıkla daha sonraki tamamlanmış bir girişin kopyaları olarak tanımlanmazlar. Hangi bilgilere ihtiyaç duyacağınızı tam olarak bilmek için, formu çevrimiçi olarak doldurmaya başlamadan önce DV talimatlarını tamamen okuyun.

Formda gerçekten dikkat etmeniz gereken en önemli kısım fotoğraftır. Size ait bir tarayıcı yoksa veya erişemeyeceğiniz bir durum ise fotoğrafları taraması, kaydetmesi ve girişimde kullanabilmem için bana geri e-postayla göndermesi için başka birine gönderebilirsiniz. Taranmış fotoğraf elinizde olduğunda başvuru sürecinin tamamı (fotoğraf ve başvuru birlikte) Amerika Birleşik Devletleri’nden veya denizaşırı ülkelerden elektronik olarak gönderilebilir.

Green Card onay numarası nasıl alınır?

Başvuru tamamlandıktan sonra kaydetmeniz ve saklamanız gereken bir onay numarası ekrana çıkıyor. Ancak, İnternet bağlantısının veya sunucuların öngörülemeyen doğası gereği ekrana gelmesinde gecikmelere neden olabilir.  Karşınıza gelen onay numarasını kaydedin. Sonuçlar açıklandığında bu numara ile kontrol edeceksiniz. Eğer “Gönder” düğmesine bastıysanız ancak bir onay numarası almadıysanız, girişiniz kaydedilmemiştir. Başka bir giriş göndermelisiniz. Bir kopya olarak sayılmayacaktır. Bir onay numarası aldıktan sonra bilgilerinizi tekrar göndermeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu