Banka

Paypal Hesabı Açma

Hızı :

Paypal, Uluslararası para transferi klasiğin dışında elektronik para transferini kolaylaştıran bir kurumdur. Amerika gitme durumda ihtiyaç duyacağınız ve oluşturulması çok kolay bir hesaptır. PayPal, internet veya mobil uygulama üzerinden hızlı bir şekilde üyelik gerçekleştirip, para alma ve transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanda alternatifi çok fazla olmasına rağmen en etkin platformdur. Bizde Amerika’da çok fazla tercih edildiği için paypal hesabı açma hakkında sizi bilgilendirmek istedik.

Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Farklı ülkelerde tek bir platformlarda birleştiren paypal, Paypal Register kısmına tıklayarak çok rahat üye olabilirsiniz. Standart bir üte kaydından farkı yok. Türkiye’de Paypal yasaklı olduğu için vpn kullanarak bu durumu aşabilirsiniz. Üyelik sonrası Login kısmından giriş yapabilirsiniz.

Bulunduğu sektörde en iyi platformlarından biri olan PayPal, üye olma kolaylığı ve geniş hizmet alanı ile dikkat çekiyor.

PayPal Hesabı Açmak İçin Gerekenler

PayPal üyelik yapmanı incelemeniz gerekenleri alma öncesi aklında bulundurmanız gerekenleri, hesap türlerine ve ülkelere göre belirtelir.

Paypal ‘da Personel (Bireyller) ve Bussiness (Ticari) şeklinde iki farkı hesap vardır. Web sayfasında ile Personal Account, Bussiness Account şeklinde geçmektetir.

— Değiştiricek

PayPal Hesabı Açma Adımları

Şimdi PayPal’a nasıl üye olunur, adım adım açıklayalım. Bu rehber Türkiye dışında ikâmet eden kişiler için geçerlidir. Türkiye’de yaşıyorsanız tüm bu işlemleri yapamaz ve PayPal’a üye olamazsınız.

1- Url çuğuğu kısmına Paypal.com yazarak siteyi açın.

2- Sağ üst köşedeki mavi Sign Up düğmesine veya sayfanın ortasında yer alan turuncu Sign Up for Free düğmesine tıklayın.

3- Açılan sayfada ne tür bir hesap açmak istediğinize karar verin. Bireysel bir hesap açmak için Personal Account düğmesini işaretleyin ve Next düğmesine tıklayın.

4- Telefon numaranızı eklemeniz istenecek. Code bölümünden yaşadığınız ülkenin kodunu seçin. Mobile Number yazan yere cep telefonu numaranızı yazın ve Next deyin.

5- Telefon numaranızı onaylamanız gereken Confirm your phone sayfası açılacak. Cep telefonunuza 6 haneli bir onay kodu gelecek. Bu kodu sırasıyla boş olan kutulara yazın. Telefon numaranızda hata olduğunu düşünüyorsanız düzeltmek için numaranın yanındaki kalem ikonuna dokunun. Kod gelmediyse Send code again düğmesine dokunarak yeni bir doğrulama kodu talep edebilirsiniz.

6- Telefon numaranız onaylandıktan sonra Set up your profile sayfası açılacak. Profil bilgilerinizi doğru bir şekilde girmelisiniz. Yukarıdan aşağıya doğru e-posta adresinizi, adınızı, soyadınızı, şifrenizi ve şifrenizi onaylamak için ikinci kez şifrenizi girin. “Continue” butonuna basarak devam edin.

7- Adresinizin kolayca eklenmesi için Postcode bölümüne posta kodunuzu girin. Adres bilgilerinizi girin. Date of birth kısmına doğum tarihinizi girin ve son olarak uyruğunuzu seçin.

8- Aynı sayfada iki tane kutucuk yer almaktadır. İlk kutucuğu onaylamanız durumunda PayPal tekliflerinden haberdar olursunuz. İkinci kutucuğu onaylayarak User Agreement ve Privacy Statement (Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Hükümleri) şartlarını kabul etmiş olursunuz.

9- Agree and Create Account düğmesine dokunarak PayPal hesabı açma işlemini tamamlanmış olur.

10- Bir sonraki sayfada ne yapmak istediğiniz sorulacaktır. Shop with PayPal seçeneğiyle alışverişe, Send Money ile para transferine başlayabilir veya kartınızı ekleyebilirsiniz. Yönergeleri takip ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PayPal’a Üye Ol

An itibariyle Türkiye’de yaşayan kişiler için PayPal “Kaydol” seçeneği işlevsiz hâle getirilmiştir. Bu makalede söz konusu olan bilgiler, yurt dışında yaşayan Türkler içindir.

Türkiye dışında yaşayanlar PayPal’a üye olabilir ve PayPal hizmetlerini kullanabilir ancak Türkiye’ye para gönderemez.

Wise, Türkiye’den ve Türkiye’ye para göndermek için kullanılabilecek bir alternatiftir.

PayPal Üyelik Ücreti

Bireysel PayPal hesapları ücretsizdir. Ancak Business account olarak bilinen işletmelere yönelik ticari hesaplarda durum farklıdır.

Amerika’da Business account oluşturmak ve kullanmak ücretsizdir ancak PayPal Payment Pro seçilmesi durumunda aylık ücret alınmaktadır. ³

İngiltere’de ücret ödemeden Business türünde hesap oluşturabilirsiniz. PayPal Payment Pro seçilmesi durumunda belirli bir aylık ücret vardır. ⁴

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu