Amerika’ya GiderkenPara YönetimiYaşamYatırım

Skrill Ödeme Yöntemi

Amerika'da Banka ve Para İşlemleri

Hızı :

Skrill®, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından, Electronic Money Regulations 2011’e (Elektronik Para Yönetmeliği 2011) göre elektronik para sağlama konusunda yetkilendirilmiştir. Skrill Hesabınız elektronik ödemeler göndermenizi ve almanızı sağlayan bir elektronik bir para hesabıdır. Skrill Ödeme Yöntemi paranızı güvenli bir şekilde çevrimiçi ödeme yapmak ve dünyanın her yerine para gönderebilirisiniz.

Türkiye’de ve dünyada freelance çalışmanın yaygınlaşmasıyla online bankacılık sistemleri çok daha fazla kullanılıyor. Bu sebeple ülkemizde henüz aktif olarak kullanılmasa da oldukça sevildi ve önemli bir kullanıcı kitlesi kazandı.

Skrill Ödeme Yöntemi Özellikleri

Skrill hesabınıza kendi kredi kartlarınızla para yatırabilmekteydiniz. Diğer yandan farklı bir kişi de size ait Skrill hesabına para yatırabiliyordu.

  • Skrill hesabından Skrill hesabına para transferleri mümkündür.
  • Yurt dışından para alma veya yurt dışına para gönderme işlemlerinde bankalara kıyasla tercih edilebilir bir seçenekti.
  • Bazı ülkelerde Skrill hesabına para aktarmadan para transferi de yapmak mümkün. Bunun için Skrill’in Para Transferi uygulaması kullanılmaktadır.
  • Yapılan para gönderme, yatırma ve çekme işlemlerinin hepsi için ayrı ücretlendirme politikaları uygulanmaktaydı.

Geleneksel bankacılık yöntemleri tercih edildiğinde, aracı bankaların ve hatta alıcı bankanın komisyonları sebebiyle gönderilen meblağın önemli bir kısmından feragat etmek zorunda kalabiliyordunuz.

Skrill’den Para Çekme

Skrill’den para çekmek için Mastercard/Visa’ya kart veya cep telefonu cüzdanı gibi seçenekler bulunmakla beraber, Türkiye’deki kullanıcılar Skrill’den paralarını sadece banka hesaplarına aktararak çekim yapabiliyorlardı. ²

Skrill hesabınızdan banka hesabınıza paranızı aktarırken yapılacak işlem, varsayılan olarak geleneksel para transferi şeklindeydi.

Geleneksel para transferinde işleminde aracı bankaların olması sebebiyle (sayısı 3’e kadar çıkabilir) ek ücretlerle karşılaşmanız olası. Bunun yanında, kendi bankanız tarafından da gelen uluslararası para transferi için ücretlendirilebilirsiniz.

Kendi bankanızın gelen transfer ücretini öğrenseniz bile, aracı bankaların transfere müdahil olması durumunda planlamadığınız kesintilerle karşılaşırsınız.

Skrill Para Çekme Sorunu

Çeşitli internet sitelerinde, kullanıcıların Skrill hesaplarından para çekerken sorun yaşabildiği görülmekte.

Bu sorunların çoğunun kullanıcıların Skrill hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarırken yaşadıkları kesintiler olduğu anlaşılmakta.

Skrill’den para çekme işlemi çoğunlukla geleneksel para transferi ile yapılmaktaydı.

Geleneksel para transferinde gönderilen meblağ üzerinden ne kadar kesinti yapılacağı belirli değildir. Gelen transfer için bazı bankalar diğerlerinden daha yüksek kesinti yapmaktadır. Bunun yanında, aracı bankaların devreye girmesi durumunda ek kesintiler de ortaya çıkabilir.

Dolayısıyla, bu sorun Skrill ile ilgili olmayıp geleneksel bankacılık sistemiyle ilgiliydi.

Skrill, şu an için Türkiye’de kullanılamamaktadır. Kurumun web sitesinde “Hizmet Verilmeyen Ülkeler” sayfasında Türkiye de bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu